Technology

Rozmowa z Meghan Markle i księciem Harrym

20.03.2021, 08:35 0 komentarzy
Rozmowa z Meghan Markle i księciem Harrym

Ostatnio, a więc 7 marca o 20 odbył się wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym a także księżną Meghan Markle. O wywiadzie tym zrobiło się niebywale głośno i nadal jest to jeden z wiodących tematów wśród różnych tabloidów. Był to 1 wzajemny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po wyrzeczeniu się pary z królewskiej rodziny oraz przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas telewizyjnego spotkania z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. W czasie rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, na podstawie opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w królewskiej rodzinie stoją chętniej po stronie Elżbiety II jak i reszty członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Nie mniej jednak nie da się ukryć, że poparcie jest niespotykanie odmienne, zależnie od upodobań politycznych oraz wieku. Brytyjskie media dostrzegają, że jeżeli tylko Harry i Meghan chcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili nieodwołanie swoją szansę. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para królewska poruszyła także sferę tego, iż książe nie zauważał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam określił, a także temat myśli samobójczych Meghan.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, zajmujący się zbieraniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, zachęcili czwórkę ekspertów interpretujących w mediach kwestie rodziny królewskiej na analizę wywiadu 2 dni przed publikacją. Eksperci, w tym były sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, zinterpretowali całą rozmowę, zarzucając przy tym Oprah brak obiektywizmu a z kolei Meghan wykorzystywanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah z Harrym oraz księżną Meghan został ukazany w wieczorem w TVN24. Co ciekawego rozmowę tą obserwowało średnio mniej więcej 1mln odbiorców. Stacja telewizyjna okazała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, że wywiad ten udowodnił legendę dotyczącą Oprah jako redaktorki, która potrafi wyciągnąć ze swojego rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Biorąc pod uwagę szokujące rewelacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już wiele razy. Bezspornie należy stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością nieprzerwanie omawiany.

Zostaw komentarz