Technology

Kadra Ukrainy będzie rywalizować z narodową reprezentacją Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Katarze!

03.06.2022, 12:49 0 komentarzy
Kadra Ukrainy będzie rywalizować z narodową reprezentacją Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Katarze!

Sympatycy piłkarscy z całego świata w poprzednim tygodniu z ciekawością czekali na starcie reprezentacji Szkocji z narodową drużyną Ukrainy. Jeszcze pół roku temu to byłoby w pełni normalne spotkanie, lecz okoliczności uległy zdecydowanej zmianie. Najpierw to spotkanie miało zostać rozegrane trzy miesiące temu, lecz przeszkodą była agresja armii rosyjskiej na granicę Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy zapytała o opóźnienie barażowego meczu, na co zgodziła się FIFA. Przesunięty termin został ogłoszony na czerwiec i obie reprezentacje były przygotowane do walki. Bez wątpienia naprawdę trudno było określić faworyta do zwycięstwa w tym barażowym meczu. Z wielką zawziętością podeszli do tego meczu zawodnicy ukraińskiej narodowej kadry, żeby pokazać światu, że są zmotywowani a także gotowi do rywalizacji na boisku.

Szkocka kadra z kolei chciała potraktować to spotkanie jak wszystkie inne. Trener krzyczał swoim zawodnikom od początku starcia, że powinni być skupieni i nie mogą popełnić błędu. Narodowa reprezentacja Ukrainy znana jest z tego, iż umie konstruować niesamowicie szybkie ataki, które najczęściej kończą się bramką. To starcie naprawdę było bardzo emocjonujące i warto mieć to na uwadze. Piłkarze z Ukrainy byli jednak tego wieczoru dużo lepsi od swoich rywali. W 33 minucie udało im się strzelić bramkę numer jeden, kiedy do bramki trafił Andrij Jarmołenko. Prezentacją doskonałej gry ukraińskich graczy, którzy z powodzeniem odpierali ofensywne zapędy reprezentacji narodowej Szkocji było pierwsze 45. minut tego spotkania. Pierwsza część starcia zakończyła się wynikiem jeden do zera dla kadry Ukrainy. Aż 3 bramki mieliśmy okazję podziwiać w trakcie drugiej połowy barażowego spotkania. Dwa razy do bramki strzelali zawodnicy drużyny narodowej Ukrainy i raz szkoccy reprezentanci. Starcie zakończyło się wynikiem trzy do jednego na korzyść naszych wschodnich sąsiadów. Ukraińska drużyna narodowa dzięki temu zwycięstwu w dalszym ciągu ma szansę na wyjazd na mundial, który rozgrywany będzie w Katarze.

Zostaw komentarz