Technology

Fantastyczny pojedynek Barcy i przegrana Realu Madryt wynikiem jeden do trzech!

18.01.2023, 09:37 0 komentarzy

W ostatnich sezonach formuła rozegrania meczu o Superpuchar Hiszpanii znacząco się zmieniła i nie ulega to wątpliwości. Swego rodzaju zawód mogą czuć fani piłki nożnej z Hiszpanii, gdyż starcia o Superpuchar Hiszpanii przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. W tym momencie w turnieju o to trofeum walczą cztery kluby, a wygrani par 1/2 finału spotykają się ze sobą w pojedynku finałowym. W obecnym sezonie w pojedynku finałowym przeciw sobie stanęły ekipy Realu Madryt a także Barcelony. Kibice piłkarscy z całego świata mogli być więc uradowani, ponieważ oznaczało to pierwsze El Classico w starciu o Superpuchar Hiszpanii od paru lat. W pierwszej jedenastce drużyny Barcy gra kapitan polskiej kadry, czyli Robert Lewandowski.

Nasz zawodnik stanął więc przed szansą na zdobycie pierwszego trofeum w barwach FC Barcelony. Naprawdę sporo ekspertów futbolowych przed tym starciem podkreślało, że głównym faworytem do triumfu jest Real. Aktualny mistrz ligi hiszpańskiej a także zwycięzca ostatniej edycji Champions League to prawdziwa maszyna do zwyciężania spotkań finałowych, dlatego też każdy inny wynik niż ich wygrana byłby ogromnym zaskoczeniem. Od samego początku meczu finałowego sporą przewagę miała drużyna Barcelony. Piłkarze fenomenalnie się rozumieli na murawie i bez problemu tworzyli kolejne kontry w pobliżu pola karnego rywala. W meczu finałowym pierwsza bramka strzelona została przez piłkarzy FC Barcelony, a jej autorem okazał się Gavi, który sfinalizował fantastyczne dogranie od Lewandowskiego. Przed zakończeniem pierwszej połowy do bramki trafił kapitan zespołu polskiego, któremu świetnym zgraniem popisał się Gavi. Wynikiem 2:0 dla Barcelony zakończyła się pierwsza połowa, a gracze madryckiego Realu prezentowali się strasznie na tle oponenta. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a dwadzieścia minut przed końcem FC Barcelona zdobyła trzecią bramkę. Real Madryt strzelił jedyną bramkę w dodatkowym czasie gry, a jej zdobywcą był Karim Benzema. Ostatecznie starcie skończyło się rezultatem 3:1 dla Barcy, która w ten sposób sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.