Wybory prezydenckie w Ameryce rozpoczynają się już za niedługo

15.09.2020, 15:30 0 komentarzy
Wybory prezydenckie w Ameryce rozpoczynają się już za niedługo

W bieżącym roku USA zagłosuje na następną głowę kraju. Na chwilę obecną tę funkcję sprawuje Donald Trump i jak najbardziej ubiega się on o ponowny urząd. inni kandydaci nie śpią i 50 dni przed wyborami jest szansa zapoznania się z publicznymi opiniami. W jaki sposób prezentuje się teraz sytuacja? Które szanse okażą się najlepiej rokujące? W opozycji z 2016 rokiem, najpoważniejszy rywal Trumpa ma zdecydowanie lepsze wyniki.

Joe Biden, kandydat Demokratów, posiada ponad 7 procent wyższości nad teraźniejszym prezydentem Stanów. komitet Donalda Trumpa nie rozpacza i nie sądzi, aby bieżące sondy prezentowały realny wynik głosowania. Podczas ostatniego głosowania sytuacja była trochę podobna - Clinton w zeszłym głosowaniu również prowadziła, jednakże ta przewaga nie była tak spektakularna. Było to tylko 2,3 procenta. Mimo iż była sekretarz stanu miała wyższość oraz otrzymała większą ilość głosów, wziąwszy pod uwagę cały kraj, została pokonana w starciu z obecnym prezydentem.

Co interesujące, w Stanach nie decyduje o wygranej większość poszczególnych głosów. Przeważający będzie głos elektorów - w każdym stanie określona jest ich ilość i zależy ona od liczby mieszkańców w danym stanie. W tym momencie walczy ze sobą głównie pięć stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona.

We wszystkich wyżej wymienionych stanach panuje inna sytuacja. W części stanów przewodzi Trump, innym razem Biden. Sytuacja więc okazuje się nie być przewidywalna. Dużo jak najbardziej będzie zależeć od przeważających ideologii w konkretnym miejscu - zdarza się, iż ludzie prezentują postawy przede wszystkim republikańskie, a niekiedy okazują się to ogólnie demokratyczne postawy. Mimo to chociażby w miejscach w znacznej mierze o poglądach republikańskich w ostatnich latach zaszły spore modyfikacje. Sporo dzięki nowym, młodym mieszkańcom, którzy mają liberalne poglądy, a decydują się przeprowadzić ze względu na domy w niskich cenach. Podobne głosy mogą mieć spory wpływ na powołanie następnego reprezentanta państwa.

A w jaki sposób wyglądać będzie oddanie głosu podczas epidemii? Przez koronawirusa głosowanie potrwa trochę dłużej, ponieważ zaczną się dokładnie w tym miesiącu. Spora ilość obywateli zamierza głosować poprzez korespondencję.

Musimy więc poczekać na rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę wybory w 2016 roku, nic nie będzie do końca 100% pewne więc kierowanie się sondami może być niesłuszne.

Tagi:

Zostaw komentarz