Technology

Mistrzowie polskich rozgrywek zwyciężyli Slavię z Pragi i grać będą w Lidze Europejskiej! Legia dostała się do fazy grupowej Europe League!

30.08.2021, 16:34 0 komentarzy

Piłkarscy fani w naszym kraju rzadko mają powód do świętowania. poziom naszych piłkarskich drużyn w porównaniu czołówki europejskiej prezentuje się źle i należy mieć tego świadomość. Jednak pozytywny rezultat klubów z Polski w rozgrywkach europejskich zapewnia fanom futbolu w naszym kraju naprawdę sporo emocji. Dostanie się mistrza naszych rozgrywek do rozgrywek grupowych Ligi Europejskiej to spory sukces dla futbolu w Polsce i to nie podlega wątpliwości. Mistrzowie Polski zwyciężyli po bardzo ciężkim pojedynku Slavię Praga wynikiem 2:1 i w ten sposób zagrają w Lidze Europejskiej jesienią. Ten pojedynek zawodnicy szkoleniowca Michniewicza Czesława dali radę wygrać pomimo tego, iż mieli stratę bramki po pierwszej połowie. Kolejna połowa była jednak znacznie atrakcyjniejsza dla piłkarzy Legii Warszawa i ostatecznie to właśnie oni mogą cieszyć się z osiągnięcia kwalifikacji do grupowych rozgrywek Europa League. Wicemistrz PKO Ekstraklasy z kolei pożegnał się z europejskimi kwalifikacjami, ponieważ przegrał starcie rewanżowe z Gent wynikiem 0 do 3.